Ochrana soukromí


Nejflexibilnější možností ochrany soukromí je osazení okna žaluziemi, kterými můžeme regulovat jak světelnou pohodu, tak zamezit zvědavým pohledům zvenčí. Dalším řešením může být osazení okna bezpečnostními nebo neprůhlednými skly.

Žaluzie je nejjednodušší možností jak okno a s ním i vnitřní prostor zastínit. Výhodou žaluzií v porovnání například se závěsy je možnost velmi plynule regulovat prostup slunečního světla a přizpůsobit si tak prostředí osobním potřebám. Pozitivním vedlejším efektem instalovaných žaluzií je možnost v letních měsících zcela zatemnit a omezit tak přehřívání interiéru.
Některé části domu vyžadují ochranu soukromí po celý den, ale bez ztráty světlosti. Jedná se především o kuchyně, toalety, koupelny apod. V těchto případech doporučujeme použití ornamnetních (strukturovaných, neprůhledných) skel či matných fólií na okna, které zcela zamezí zvídavým pohledům zvenčí, zároveň však vpustí do místnosti dostatečné množství světla.

V našem kalkulátoru na www.kalkulator-oken.cz si můžete jakékoliv okno doplnit o neprůhledné sklo (činčila, kůra, pískované) a dopřát si maximální soukromí.
Nejčastěji používanými ornamentními skly v domácnostech jsou skla s označením kůra (dubová kůra) a činčila (chinchila) a pro kanceláře nebo lékařské ordinace matná (pískovaná) skla. Ta mají ze všech nabízených skel největší zastínění, které se hodí pro nerušenou práci.