D

Dekory plastových oken

Plastová okna je možné vyrobit ve velké škále různých barev a imitací dřeva. Povrch plastových profilů je potažen speciální fólií, která se na profil tzv. kašíruje. Jedná se o technologický proces, při kterém se na plastový profil pod tlakem na speciální lince lepí fólie.


Design oken

Plastová okna je možné vyrobit ve velké škále různých barev a imitací dřeva.

Povrch plastových profilů je potažen speciální fólií, která se na profil tzv. kašíruje.

Jedná se o technologický proces, při kterém se na plastový profil pod tlakem na speciální lince lepí fólie.


Dveře

Dveře se skládají z několika částí: dveřní křídlo, rám (zárubeň, futro), závěsy dveří (panty), sklo.
Terasové a vchodové dveře mohou být navíc vybaveny uzamykacím mechanismem a ovládáním v podobě oboustranné kliky, případně venkovního madla (koule). U vchodových dveří se používá dveřní zámková lišta, která dveře bezpečně uzamče v několika bodech.

Vchodové dveře objednané pomocí kalkulátoru na www.kalkulator-oken.cz obsahují vždy automatickou zámkovou lištu, která je zajistí ve třech bodech, i když nejsou uzamčeny. Při uzamčení dveří dojde k následnému zajištění těchto bodů. Všechny dveře jsou opatřeny hliníkovým prahem s přerušeným tepelným mostem a dveřními panty (závěsy), které lze seřídit ve třech osách.
Dveře lze vyrobit z různých materiálů a s různým typem zasklení. Zatímco někdo preferuje dveře prosklené, aby do interiéru pronikalo co nejvíce světla a tepla, jiný zase chce své obydlí především ochránit.
Dveře terasové jsou osazeny kombinovaným kováním, které umožňuje montovat na dveře oboustrannou kliku a před uzamčením dveří klíčem je potřeba zdvihnout kliku o 45 stupňů, aby došlo k uzamčení všech bezpečnostních bodů. I v terasových dveřích se používá hliníkový práh stejně jako u dveří vchodových. Dveřní panty jsou seřiditelné a dostatečně odolné, jak to dveře tohoto typu vyžadují.
Na přání je možné vyrobit i dveře s panikovým kováním někdy označované jako panikové dveře. Ty jsou vybaveny speciálním kováním, které lze jednoduše otevřít v nebezpečných situacích, např. v případě požáru. Tyto dveře se nejčastěji montují do plánovaných únikových cest v budovách. Dveře se uvolňují z vnitřní strany prostřednictvím speciální západky. Můžeme se setkat jak s panikovou klikou, tak i s panikovým madlem umístěným vodorovně přes celou šířku dveří.


Dvoustupňové těsnění

Dvoustupňové těsnění neznamená dvojité těsnění.

V profilu EURO okna jsou složky větrové a dešťové zábrany odděleny samostatně.

Díky tomu je celý těsnící systém v profilu okna účinnější, má lepší technické vlastnosti, a navíc má sběrné drážky v profilu okna.

Ty zamezují protékání vody do interiéru.