Plastová okna a údržba

Prodáváme stovky plastových oken měsíčně a naším cílem je spokojenost nejen při nákupu na eshopu OKNA HNED, ale i po celou dobu životnosti zakoupených plastových oken!

O plastových oknech se říká, že jsou „bezúdržbová“, to ale neznamená, že plastová okna nepotřebují údržbu vůbec žádnou. Proto jsme pro Vás připravili jednoduchý návod jak udržovat plastová okna.

Chceme, aby každý náš zákazník věděl, jak se správně postarat o svá plastová okna. Jen při správné údržbě budou plastová okna funkční maximálně dlouhou dobu a budou efektivně bránit únikům tepla. Nemusíte se bát, tohle zvládne opravdu každý!

Rám plastového okna

Rámy všech nových plastových oken jsou opatřeny ochrannou fólií, tu je potřeba strhnout co nejdříve. K čištění rámu plastového oken se nesmí používat agresivní chemie, ale i prostředky obsahující abraziva (brusivo).

Skleněná výplň plastového okna

Údržba skel plastových oken spočívá v občasném omytí prachu a jiných nečistot běžným mycím prostředkem na sklo. Nikdy však na plastová okna nepoužívejte hrubé čisticí prostředky!

umývání okna

Kování a kliky u plastového okna

Promazávaní pohyblivých části kování je nedílnou součástí údržby plastových oken. Doporučujeme olej. Stačí zhruba jednou za půl roku stříknout olej do pohyblivého místa kováni, aby nezatuhlo a aby se plastová okna mohla dokonale otvírat i vyklápět. U kliky plastového okna pak stačí jen jednou za rok dotáhnout šrouby.

Kanálky pro odtok vody z plastového okna

Vyfrézované otvory ve spodní části rámu plastového okna slouží k odtoku vody, která se může dostat mezi křídlo a rám. Je důležité udržovat kanálky plastových oken průchodné. Stačí otevřít plastové okno a ve spodní části rámu plastového okna odstranit nečistoty.

Těsnění v rámu plastového okna

Životnost moderních polymerových těsnění u plastových oken je vysoká, ale i tak podléhá přirozenému stárnutí. Je vhodné těsnění plastových oken ošetřit jednou za půl roku prostředkem na těsnění. Prostředek naneste na hadřík a otřete těsnění. Takto ošetřené těsnění plastového okna zůstává elastické a dokonale odpuzuje vlhkost.

Těchto pár rad Vám pomůže se postarat o vaše plastová okna správně, ty pak budou stále krásná a hlavně tak budou plastová okna dokonale plnit svoji funkci.

V případě, že budete potřebovat poradit s výběrem plastových oken nebo jiného příslušenství, neostýchejte se nám napsat na mail info@okna-hned.cz nebo zavolat na naši infolinku tel.: 530 332 552.